Jak stworzyć nowy rozkład materiału ręcznie w dzienniku?


Krok1. Aby stworzyć nowy rozkład materiału należy wybrać opcję „+ dodaj rozkład”

blob1476710889366.jpeg


Krok2. W powyższym okienku niezbędne będzie uzupełnienie odpowiednich danych, dzięki którym rozkład będzie się poprawnie wyświetlał w dzienniku.

Nazwa rozkładu: Określa nazwę, z jaką rozkład będzie się wyświetlał.

Numer rozkładu: Określa numer, z jakim rozkład będzie się wyświetlał.

Autorzy: Twórca bądź twórcy danego rozkładu materiału

Liczba godzin w tygodniu: Planowana liczba zajęć w tygodniu dla danego rozkładu materiału

Dostępny publicznie: W tym miejscu twórca rozkładu określa czy ma on być widoczny dla innych użytkowników jego placówki czy będzie on dostępny tylko i wyłącznie dla osoby, która rozkład stworzyła.


Krok3. Potwierdzamy dane przyciskiem „Dodaj rozkład”.


Krok4. Chcąc przejść do listy działów i tematów należy kliknąć przycisk „zagadnienia”.

blob1476710906166.jpeg


Wskazówka

W nowy oknie widać wszystkie uprzednio wprowadzone dane dotyczące nazwy danego rozkładu. Poniżej znajdują się opcje dodawania konkretnych działów materiału, a następnie po stworzeniu działu mamy możliwość stworzenia tematów lekcji, które wchodzą w jego skład. Pamiętaj, że Działy nie mogą służyć w dzienniku za tematy i wyświetlają się czarną pogrubioną czcionką!


Krok 5. Aby dodać nowy dział należy kliknąć przycisk „+ dodaj kategorię zagadnień”

blob1476710913132.jpeg


Krok 6. W okienku należy wpisać nazwę działu a następnie potwierdzić przyciskiem „Zapisz”. Po stworzeniu działu pojawi się on na liście, a po prawej stronie opcje „+ dodaj zagadnienie” oraz „edytuj”. Aby dodać temat lekcji należy wybrać opcję „+ dodaj zagadnienie”

blob1476710920848.jpeg


Krok7. Mamy tutaj możliwość określenia numeru porządkowego danego tematu na liście wszystkich tematów, liczby godzin danego zagadnienia oraz okienko, w którym należy wpisać treść. Aby potwierdzić wprowadzone dane i dodać temat należy kliknąć przycisk „dodaj zagadnienie”.


Krok8. Stworzony w ten sposób rozkład materiału możemy przypisać do klasy i przedmiotu, z jaką nauczyciel będzie miał zajęcia. Po przypisaniu rozkład materiału automatycznie będzie się wyświetlał na danych zajęciach za każdym razem, gdy przejdziemy do panelu dodawania tematu.


Wskazówka

Warto pamiętać, że do danych zajęć można przypisać więcej jak jeden rozkład materiału. W przypadku, gdy na zajęciach będzie przypisanych więcej rozkładów nauczyciel będzie mógł wybrać, z jakiego rozkładu materiału w danym momencie będzie korzystał.

UWAGA! Pamiętaj o możliwości wgrania listy z tematami z pliku importowego!