Jak edytować okresy czasowe?
UWAGA! Okresy czasowe, które
zostały powiązane z danymi (np. obecnościami, ocenami itp.) nie można usunąć.
Z uwagi na powiązanie okresów czasowych z wieloma elementami systemu,
rekomenduje się ograniczenie do minimum ich edytowanie lub zmiany, w celu
ograniczenia niepożądanych wyników.
Krok 1. Aby edytować okres czasowy, kliknij „edytuj” obok pożądanego wpisu.
Krok 2. Pojawi się okno „Edytuj okres czasowy”, w którym dokonujemy modyfikacji, a następnie zatwierdź zmiany klikając „Zmień nazwę”
Krok 3. Możliwa jest też zaawansowana edycja początków i końców okresów klasyfikacyjnych, poprzez kliknięcie przycisku „zaawansowane”.
UWAGA! Edytowanie okresów w widoku zaawansowanym rekomendujemy tylko zaawansowanym użytkownikom. W razie problemów prosimy o kontakt z działem wsparcia pod numerem 71 71 70 807.
Krok 3. Na kolejnym ekranie możemy wybrać jedną z kilku dostępnym opcji. Pierwszą funkcjonalnością jest kopiowanie planu lekcji z semestru na semestr lub dowolny przedział czasowy. Należy pamiętać że aby kopiowanie zakończyło się powodzeniem w nowym semestrze nie mogą odbywać się żadne zajęcia. System będzie kopiował ostatni tydzień minionego semestru bez uwzględniania zastępstw i wycieczek. Jeżeli w ostatnim tygodniu w jednym z dni nie ma lekcji (np. święto, dzień bez zajęć edukacyjnych) to system pobierze ten dzień z poprzedniego tygodnia okresu klasyfikacyjnego.
Krok 4. Po kliknięciu możemy ustalić dokładnie z którego semestru plan będziemy kopiować i ewentualnie ustalić czas trwania takiego planu lekcji.
Krok 5. Kolejną możliwością jest kopiowanie planu z dnia na dzień. W przypadku gdy np. nie wprowadziliśmy planu na konkretny dzień tygodnia możemy skopiować plan z czwartku na czwartek w innym tygodniu. Opcja ta może okazać się przydatna jeżeli usuniemy przez przypadek zajęcia z konkretnego dnia.
Krok 6. Następnie ustalamy datę z której będziemy kopiować plan i dzień w którym ten plan ma się pojawić. Oczywiście nie ma możliwości skopiowania planu jeżeli w danym dniu są już wprowadzone jakieś zajęcia.
Krok 7. Ostatnią możliwością jest wydłużania oraz skracanie początków oraz końców okresów klasyfikacyjnych. Funkcja ta jest za każdym razem ograniczona do 2 tygodni – to oznacza że jeżeli chcemy wydłużyć okres o miesiąc to będzie trzeba z niej skorzystać dwukrotnie.
Krok 8. W następnym kroku będą dostępne opcje skracania oraz wydłużania z różnymi parametrami, w zależności od zaistniałej sytuacji.